Makale yazarak para kazanmak internetten para kazanma yöntemlerinden biri olup EMEK faktörüne dayalı bir iştir; yani ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok kazanacağınız normal hayatın online halidir. Avantajı çok fazla tecrübe gerektirmez ve para kazanmaya hemen başlayabilirsiniz.İster ek iş olarak yapabilirsiniz ve vaktiniz de bolsa full time iş olarak da yapabilirsiniz. Dezavantajı ise tam olarak şudur; Ne kadar ekmek o kadar köfte!

Veya en basitinden kafanızın daha rahat olduğu; evden çalışayım çok fazla detaylarla da uğraşmayayım şeklinde bir iş istiyorsanız makale yazarlığı tam size göredir! Şunu unutmamak gerekiyor; makale yazarlığı bolca vakit isteyen bir iştir. O yüzden boş vakti çok olan kişilerin değerlendirmesi daha mantıklı olacaktır. Aynı zamanda bu işi sevmeli ve kaliteli içerikler ortaya çıkarmalısınız. Referans bu işlerde çok önemlidir.

Kitap yazarak para kazanmak mümkündür. Ancak kitlenizi doğru seçmeniz ve yazacağınız kitabınıza çok emek vermeniz lazım.

Kitap Yazarak Para Kazanma

İnsanlar Makale İçin Neden Başkalarına Para Ödüyor?: Türkiye͛de yüzbinlerce webmaster bulunmaktadır, öyle siteler vardır ki değil 1 kişi 20 kişilik ekip zor idare eder ;içerik açısından. Veya bir kişinin onlarca veya yüzlerce sitesi olabilir ve her birine yetişmesi imkansızdır.

Diğer bir neden ise web sitesi sahiplerinin backlink almak için diğer sitelerden satın aldıkları tanıtım yazıları͛ için içeriğe ihtiyaç duyarlar. Veya en basitinden web site sahibi kişi içerik yazmak gibi vakit alan bir işle uğraşmak yerine enerjisini başka alanlara yönlendirip, parayla iş yapmak istiyor olabilir.

İşte bunlar gibi veya daha fazla nedenden ötürü binlerce kişi içerik yazarı aramaktadır. Talep çok çok fazla olduğu için arz da yeterli değildir. Siz yeter ki kaliteli ve özgün içerikler yaratmayı başarın, emin olun almak isteyenler kuyruk olacaktır!

Ne kadar kazanabilirim?: Bu elbette sizin ne kadar yazabileceğinize, işinizi ne kadar başarılı yaptığınıza ve ne kadar iş alabileceğinize göre değişecektir. Ancak rakamsal olarak belirtmek gerekirse genel piyasa: ; (zaman zaman kendim de aldığım için biliyorum) Türkçe makaleler için: Her 100 kelime için 1,25 TL

İngilizce ve Diğer Diller İçin: 100 kelime için 3 TL͛den başlayıp, alana göre 10 TL͛ye kadar çıkabilmektedir. Eğer İngilizceye hâkimseniz ve makale yazabilecek düzeydeyseniz hem iş almanız çok daha kolay olacaktır. Hem de 100 kelime başına alacağınız ücretler alternatifine göre çok daha iyi olacaktır. Bu durum aynı şekilde Almanca için de geçerlidir, diğer diller hakkında çok fazla bilgim yok.

Örnek vermek gerekirse; Günlük 500 kelimeden 4 makale yazıyorsunuz diyelim. Bu sizin yaklaşık 2 -3 saatinizi alacaktır, eliniz alıştıkça daha az zaman alacaktır. 500×4= 2000 Kelime. Her 100 kelime1,25 TL idi, bu durumda günlük 2-3 saat çalışıp günlük 25 TL, aylık ise 750 TL kazanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi iş alımınıza da bağlı olarak ;ki müşteri tutabilirseniz size bir anda 200 makale siparişi de verebilir kazancın sınırı yoktur, 4000 kelime yazarak 1500 TL de kazanabilirsiniz, sizekalmış.

Makale yazarak para kazanma da kazanç türleri

Webmaster Forumlarında İlan Vermek: Direkt müşteri odaklı çalışmak olarak adlandırılır. Müşteriyi kendiniz bulursunuz, kendiniz muhattap olursunuz ve kar direkt olarak % 100 olarak sizindir. Dezavantajı ise ilk başlarda referansınız olmayacağı için müşteri bulmakta zorlanabilirsiniz ve kendinizi kanıtlamanız gerekecek.

Ama eğer bunu başarırsanız gelecek işlerin haddi hesabı olmayacaktır. Kayıt olup ilan verebileceğiniz bazı webmaster siteleri: ;not: webmaster: web sitesi sahibine verilen isimdir, webmasterların genelde buluşup aralarında ticaret çevirdiği ortamlara ise genel olarak webmaster siteleri diyoruz.)

Goomass ile internetten para kazanma mümkündür.

İnternetten Para Kazanma

Not: Bu forum sitelerine önce üye olmanız gerekecek. Daha sonra konu açabilir veya makale alışı için konu açan kişilere başvurabilirsiniz. Sitelerin adreslerini öğrenmek için aşağıdaki linke tıkla.

Buraya Tıklayın

r10.net en büyük webmaster forumudur ve en canlı ticaret burada döner. En sona yazmamın sebebi ise yeni üye alımlarının sadece davetiye yoluyla yapılıyor olmasıdır. İmkânınız varsa ;çevrenizde size davetiye gönderebilecek birini mutlaka bulup üye olmalısınız. Direkt olarak silver üye vb. üyelik tiplerini dışarıdan kabul ediyorlar mı bilmiyorum, araştırmanız gerekecek.

Bu tarz webmaster sitelerinde nasıl ilan verebileceğiniz ilerleyen sayfalarda anlatıldı. Şimdilik bu sitelere sadece kaydolun veya eğitimler bitene kadar hiçbir şey yapmayın.

Aracı Siteleri Kullanmak: Makale işi almak için isterseniz aracı siteleri de kullanabilirsiniz. Avantajı; müşteri kovalamak zorunda kalmazsınız, size gelen işleri yapar ve karşılığında ücretinizi alırsınız. Dezavantajı ise ne kadar iş alacağınızı bilemezsiniz ve bu ekibi oluşturan kişiler sizden komisyon keseceği için 100 kelime başına alacağınız ücret daha düşük olacaktır. Bu kesinti siteden siteye değişmektedir. Tercih sizin ancak her ikisini de kullanabilirsiniz.

Editörlük Yapmak: Editörlük işi sadece bir site veya bir kişi için çalışmak anlamına gelir. Aylık belli bir meblağ karşılığında belli bir sayıda makale yazmak ve bu içerikleri siteye girmek şeklinde anlaşmalar yapılır. Burada müşteri kovalamak durumunda olmadığınız ve tek bir kişiyle uğraşacağınız için ;(insanlarla uğraşmak zor) avantajlı duruma geçersiniz, ancak kazanacağınız ücretler nispeten daha düşük olabilir.

Yine forum sitelerindeki editörlük ilanlarına başvurarak veya kendiniz editörlük yapmak istediğinize dair ;şu şu konularda diye; örneğin yemek tarifleri sitesi için editörlük işi arıyorum gibi konu açarak ilgili kişilere ulaşabilirsiniz.

Makale yazarlığı yaparken dikkat edilmesi gerekenler

  1. İşinizi severek yapın, ortaya kaliteli içerikler çıkartın.
  2. Asla kopyala- yapıştır yapmayın. Hem alan kişi fark edecektir hem de bu size eksi ticaret puanı olarak döneceği için iş almanız zorlaşacaktır. Ayrıca böyle bir şey genel iş ahlakına da sığmaz, bu konuda özenli olmalısınız.
  3. İlgi ve bilgi alanınıza giren konularda iş almaya çalışın, eğer çok bilginizin olmadığı bir alanda yazmanız gerekirse mutlaka iyice araştırın ve ondan sonra yazmaya başlayın.4. Sürekli genel ifadeleri makale içinde tekrar etmeyin. Bu tepki çekecektir.
  4. Yapabileceğinizden çok iş alıp, işlerin teslim tarihini geciktirmeyin. Yine bu güvenirliliğinizi düşürecektir. Para hırsıyla sıkça düşülen bir hatadır, lütfen dikkat.
  5. Makale yazma eğitimi verdim ancak kendinizi yeterli görmüyorsanız alıştırmalar yapın, 3-4 farklı alanda kendiniz için makaleler yazın, onları okuyun, ne kadar beğendiniz? Siz olsanız böyle makaleler alır mıydınız? Evet alırdım diyene kadar kendinize yazmaya devam edin.
  6. Peşin çalışmaya özen gösterin, veya en azından parça parça çalışın. Gerçekten 30 makale yazıp bunların parasını alamamayı istemezsiniz. Makaleciler genelde peşin çalışır zaten, bu size özgü bir durum değil ancak yeni başlayacağınız için ticaret puanı çok yüksek kişilerle önce makale sonra para şeklinde çalışabilirsiniz, o da yeterli referans toplayana kadar.

Son Tavsiye

Makale yazarlığı hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız eğer sizlere Master kazanç eğitim setini tavsiye ediyorum. İçeriğinde insertten para kazanma hakkında neredeyse her şeyi anlatan bir eğitim seti. İçeriğinde ayrıya 2017 yılında dâhil ettiği makale yazarlığı eğitimi de bulunmaktadır.

Bildiğiniz gibi makale yazarak para kazanma olayında ne kadar çalışırsanız o kadar para kazanırsınız. Yani hiç kimse siz bir şey yapmıyorken size para vermez. Master kazanç yazarı sayın serdar bey ayrıca farklı kazanç teknikleri öğreterek sizlere sadece bir kere kuruduğunuz bir sistemiz size uzun yıllar boyunca para kazandıra bilmesini sağlayan özel teknikler öğretiyor. Eğitim setini incelemek için aşağıdaki resme tıklayın.

Master kazanç eğitim seti satın almak için tıklayın.

Master Kazanç Eğitim Seti

Pin It on Pinterest

Share This

!!! Kitap Çekilişi !!!

Kitap çekilişine katılmak için bu yazıyı sosyal medyada paylaşın.